501 321 294 |


Zakładanie i pielęgnacja ogrodów

Tajemnica wymarzonego ogrodu tkwi w jego najmniejszych szczegółach.

W związku z tym na każdym etapie tworzenia ogrodu należy dobrze przemyśleć układ drzew i krzewów, a także rozmieszczenie małej architektury ogrodowej. Rozumiemy, że nie każdy może mieć czas i doświadczenie, aby się tym zająć. W takiej sytuacji wystarczy poprosić o naszą pomoc, a my już zadbamy o wszystko wedle Państwa życzenia.

Na naszych stronach prezentujemy Państwu szczegółowo dobraną ofertę zakładania ogrodów obejmującą również wszelkie aspekty związane z ich pielęgnacją.

 


Zakładanie ogrodów

W ramach zakładania ogrodu oferujemy Państwu pełen wachlarz usług związanych z jego aranżacją. Pierwszym etapem realizacji jest sporządzenie i zaakceptowanie kosztorysu na podstawie wcześniej wybranego i dopracowanego projektu ogrodu. Następnie ustalamy harmonogram prac tak, aby przebiegały one sprawnie i bez zbędnych opóźnień. Wtedy też podpisujemy umowę na realizację prac. Nie pozostaje już wtedy nic, jak tylko przystąpić do zakładania ogrodu.

Nasze oferta przy zakładaniu ogrodu obejmuje:

  • prace ziemne związane ze zniwelowaniem nierówności terenu, nawiezieniem dodatkowej warstwy humusu itp.
  • prace brukarskie i instalacyjne, a więc wykonanie ścieżek, krawężników, murków, zainstalowanie systemów nawadniających oraz elementów oświetlenia ogrodu
  • budowa elementów małej ogrodowej architektury, np. pergoli, altan, schodków, oczek wodnych
  • sadzenie i przesadzanie dużych oraz małych roślin
 


Nasadzanie drzew

Oferujemy również Państwu wycinkę drzew i nasadzenia kompensacyjne. W okresie jesienno-zimowym oferujemy kompleksowe usługi usuwania drzew. W przypadku nasadzeń kompensacyjnych mamy do dyspozycji niezbędny materiał pochodzący z naszej szkółki drzew i krzewów ozdobnych i użytkowych.

 


Trawniki

W ramach pielęgnacji ogrodów oferujemy również koszenie, nawożenie oraz pielęgnację murawy. Trawnik może wyglądać atrakcyjnie jedynie wtedy, gdy będzie się o niego dbało. Koszenie terenów zielonych należy do podstawowych czynności, którą należy wykonywać regularnie. W okresie kwiecień - wrzesień konieczne jest koszenie trawy raz na tydzień lub częściej w zależności od przeznaczenia murawy, szczególnie, jeżeli na zmianę mamy piękną, słoneczną pogodę oraz deszcz. Po opadach deszczu trawa na ogół bardzo mocno rozwija się. Poprzez utrzymanie odpowiedniej wysokości trawy, nie dopuścimy do jej przerośnięcia. W ten sposób uzyskać można będzie przepiękny efekt dywanu z trawy à la trawnik angielski. Oferujemy Państwu zatem kompleksową pielęgnację murawy. Wykonujemy następujące usługi w tym zakresie: koszenie i nawożenie trawnika, aeracja i wertykulacja murawy – niezbędne zabiegi gwarantujące uzyskanie ładnego, gęstego i dobrze wybarwionego trawnika.

 


Systemy nawadniania ogrodów

Aby rośliny rosły zdrowo i silnie, a trawnik zachęcał do spacerów na boso i cieszył oko gospodarza konieczne bywają systemy nawodniające. Takie rozwiązanie pozwala nam na przykład na wyjazdy urlopowe w najcieplejszych miesiącach roku, gdyż automatyczne nawodnienie za nas dopilnuje utrzymania odpowiedniej wilgoci roślin w ogrodzie, a podczas deszczu wyłączy się automatycznie.

 
Projektowanie stron internetowych - sitepromotor    Zaloguj się