501 321 294 |

PIELĘGNACJA OGRODÓW W DZIERŻONIOWIE

pielęgnacja ogrodów DzierżoniówAby ogród pozostawał piękny oraz funkcjonalny przez długie lata wymaga umiejętnej pielęgnacji. Niestety nie każdy może sobie pozwolić, aby poświęcić na to odpowiednio dużo czasu. Ale my przychodzimy Państwu z pomocą doraźnej lub stałej pielęgnacji ogrodów w Dzierżoniowie i okolicach zarówno nowozakładanych jak i tych starszych wymagających poprawy.

Nasze prace pielęgnacyjne obejmują:

 • pielęgnacje trawnika: koszenie, nawożenie, odchwaszczanie, wertykulacja i aeracja
 • odchwaszczanie rabat oraz miejsc wokół drzew i krzewów
 • opryski ochronne oraz zwalczające szkodniki i grzyby
 • cięcia pielęgnacyjne, zarówno te formujące, jak i korygujące wygląd drzew i krzewów
 • kompleksowe nawożenie roślin
 • całoroczne prace porządkowe, sprzątanie, grabienie liści, wywóz odpadów
 • serwisowanie systemów nawadniających i systemów oświetlenia ogrodu
 • profesjonalne doradztwo w zakresie pielęgnacji i ochrony drzew, krzewów i trawnika
 • wycinka drzew i nasadzenia kompensacyjne
 • niwelacja i plantowanie terenu
 • przygotowanie ogrodu do okresu zimowego

REWITALIZACJA ISTNIEJĄCEGO OGRODU

STARE OGRODY CZĘSTO MAJĄ NIEDOCENIONY POTENCJAŁ

Jeśli posiadają Państwo ogród, który jest zaniedbany, lub dostali go Państwo w takim stanie po poprzednim właścicielu, a jednocześnie marzą Państwo o pięknym ogrodzie, który będzie zachęcał do przebywania w nim, to ruszamy do Państwa z pomocą.

Podczas jednorazowej wizyty jesteśmy w stanie ocenić, jakie działania należy podjąć, aby Państwa ogród nabrał ponownie wigoru i stał się świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Często wystarczają mniejsze lub większe zabiegi rewitalizacyjne, bez konieczności zakładania ogrodu od nowa, co z pewnością jest bardziej kosztowne.

REWITALIZACJA OGRODÓW DZIERŻONIÓW

Do rewitalizacji ogrodów należy głównie jego oczyszczenie z chwastów, starych, obumarłych roślin, przycięcie rozrośniętych drzew i krzewów, regeneracja trawnika a czasem dosadzenie nowych, świeżych roślin. W ramach takich prac pojawia się często możliwość zmiany układu ścieżek lub odnowienia tych już istniejących, restauracja obiektów małej architektury ogrodowej, zmiana układu rabat, dosypanie kory, żwiru lub kamieni do istniejących klombów.

Rewitalizacja ogrodówW ramach pielęgnacji ogrodów w Dzierżoniowie i okolicach oferujemy również koszenie, nawożenie oraz pielęgnację murawy. Trawnik może wyglądać atrakcyjnie jedynie wtedy, gdy będzie się o niego dbało. Koszenie terenów zielonych należy do podstawowych czynności, którą należy wykonywać regularnie. W okresie kwiecień - wrzesień konieczne jest koszenie trawy raz na tydzień lub częściej w zależności od przeznaczenia murawy, szczególnie, jeżeli na zmianę mamy piękną, słoneczną pogodę oraz deszcz. Po opadach deszczu trawa na ogół bardzo mocno rozwija się. Poprzez utrzymanie odpowiedniej wysokości trawy, nie dopuścimy do jej przerośnięcia. W ten sposób uzyskać można będzie przepiękny efekt dywanu z trawy à la trawnik angielski. Oferujemy Państwu zatem kompleksową pielęgnację murawy. Wykonujemy następujące usługi w tym zakresie: koszenie i nawożenie trawnika, aeracja i wertykulacja murawy – niezbędne zabiegi gwarantujące uzyskanie ładnego, gęstego i dobrze wybarwionego trawnika.

Do pielęgnacji ogrodów w Dzierżoniowie i okolicach należy także sprzątanie terenów zielonych. W okresie jesienno-zimowym oferujemy Państwu usługi sprzątania i porządkowania działek, ogrodów oraz wszelkich terenów zieleni. Na ogół na takie prace składa się usuwanie liści z murawy i ich kompostowanie lub utylizacja, przygotowanie trawnika do zimy, wycinka drzew zimą i wczesną wiosną, a od połowy marca przycinanie drzew i krzewów po zimie. Oferujemy Państwu również możliwość usunięcia wszystkich materiałów organicznych, jak i nieorganicznych z Państwa terenu. Dysponujemy odpowiednim sprzętem w tym zakresie. Ponadto, przygotowujemy warzywniaki, chruśniaki i zielniki do zimy i do wiosny, poprzez m.in. usunięcie pozostałości organicznej po sezonie, zaoranie, lub przekopanie terenu, a wiosną przygotowanie działki pod wysiew nasion, a także wsadzenie roślin. W sezonie wiosenno-letnim oferujemy możliwość odchwaszczania warzywniaków, chruśniaków i zielników mechanicznie lub chemicznie.

PIELĘGNACJA OGRODÓW DZIERŻONIÓW

Pielęgnacja ogrodów w Dzierżoniowie i okolicach oferuje również wycinkę drzew i nasadzenia kompensacyjne. W okresie jesienno-zimowym oferujemy kompleksowe usługi usuwania drzew. W przypadku nasadzeń kompensacyjnych mamy do dyspozycji niezbędny materiał pochodzący z naszej szkółki drzew i krzewów.

Projektowanie stron internetowych - sitepromotor    Zaloguj się