501 321 294 |

Pielęgnacja ogrodów w Świdnicy

pielęgnacja ogrodów ŚwidnicyProfesjonalna pielęgnacja ogrodu w Świdnicy i okolicach jest niezbędna, aby Państwa ogród pozostawał piękny i funkcjonalny na długie lata. Doskonale wiemy, że nie każdy może na to poświęcić odpowiedni czas. My przychodzimy Państwu z pomocą stałej lub doraźnej, według potrzeb, pielęgnacji ogrodów w Świdnicy i okolicach. Pomagamy w pielęgnacji zarówno przy nowozakładanych, jak i starszych ogrodów wymagających poprawy.

PIELĘGNACJA OGRODÓW ŚWIDNICA

Do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie należy:

 • pielęgnacja murawy: odchwaszczanie, koszenie, nawożenie, aeracja i wertykulacja
 • odnawianie rabat oraz miejsc zacienionych wokół drzew i krzewów
 • profesjonalne chemiczne i naturalne opryski ochronne oraz opryski zwalczające szkodniki i grzyby
 • pielęgnacyjne cięcie roślin, np. cięcie formujące oraz korygujące wygląd roślin
 • profesjonalne nawożenie roślin, np. kompleksowo nawozem Osmocote
 • wielosezonowe prace porządkowe, w nich sprzątanie, grabienie i utylizacja liści oraz wywóz odpadów
 • montaż i serwisowanie systemów nawadniania i oświetlenia ogrodu
 • oferta profesjonalnego doradztwa w zakresie pielęgnacji oraz ochrony roślin ozdobnych i trawnika, a także szkolenia w tym zakresie
 • wycinanie drzew przeznaczonych do usunięcia oraz nasadzenia kompensacyjne
 • niwelowanie i plantowanie terenu przeznaczonego pod ogród
 • przygotowanie ogrodu do zimy

REWITALIZACJA ISTNIEJĄCEGO OGRODU  W ŚWIDNICY I OKOLICACH

Rewitalizacja ogrodówSTARE OGRODY CZĘSTO POSIADAJĄ NIEDOCENIONY POTENCJAŁ

Jeśli są Państwo właścicielami ogrodu, który został zaniedbany, lub otrzymali go Państwo taki po poprzednich właścicielach, a tym samym marzą Państwo, aby on wypiękniał i zachęcał do spędzania w nim wolnego czasu, to służymy Państwu naszą profesjonalną pomocą.

W trakcie jednego spotkania będziemy w stanie oszacować, co należy zrobić, aby Państwa ogród powrócił do czasów swej świetności i stał się Państwa ulubionym miejscem na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niekiedy wystarczy jedynie przeprowadzić niewielkie zabiegi rewitalizacyjne i nie ma konieczności zakładania ogrodu od nowa, co z pewnością jest bardziej kosztowne.

REWITALIZACJA OGRODÓW ŚWIDNICA

Do rewitalizacji starych i zaniedbanych ogrodów należy głównie jego wyczyszczenie z chwastów, starych i martwych drzew i krzewów, przycięcie zbyt rozrośniętych roślin, a także odświeżenie trawnika. Czasem należy dosadzić nowe rośliny. Wtedy też pojawić się może możliwość ponownej aranżacji układu ścieżek ogrodowych, odrestaurowanie obiektów małej architektury ogrodowej, przemyślenie układu klombów, dosypanie żwirku, kory lub kamieni do istniejących rabat.

W ramach naszej pielęgnacji ogrodów w Świdnicy i okolicach oferujemy także koszenie, nawożenie i pielęgnację trawnika na Państwa działce. Murawa wygląda atrakcyjnie i przyciąga oko jedynie wtedy, gdy jest odpowiednio zadbana. Koszenie trawy na Państwa murawie należy do podstawowych i regularnych czynności, o czym często zapomina się. Co więcej, w okresie wiosenno-letnim (od kwietnia do września) konieczne jest koszenie trawy co najmniej raz na tydzień. A gdy na zmianę mamy piękną, słoneczną pogodę oraz wilgotną i deszczową aurę, to kosić należy nawet co dwa, trzy dni. Po opadach deszczu w tym okresie roku trawa bardzo mocno rośnie. Poprzez utrzymanie odpowiedniej wysokości trawy, nie dopuścimy do jej przerastania. Jeśli trawę kosimy często i nisko można uzyskać przepiękny efekt dywanu à la trawnik angielski. W naszej ofercie znajdą Państwo kompleksową pielęgnację murawy, do czego należy: koszenie i nawożenie trawy, aeracja i wertykulacja murawy – niezbędne zabiegi gwarantujące uzyskanie ładnego, gęstego i dobrze wybarwionego trawnika.

SPRZĄTANIE TERENÓW ZIELONYCH

Do pielęgnacji ogrodów w Świdnicy i okolicach należy również sprzątanie terenów zielonych. Po okresie letnim, gdy dni stają się coraz krótsze i zimniejsze proponujemy Państwu usługi porządkowe Państwa działek, ogrodów w Świdnicy i okolicach oraz wszelkich terenów zieleni. Zazwyczaj mamy wtedy do czynienia z usuwaniem liści z trawnika, ich kompostowaniem lub utylizacją, przygotowaniem murawy do miesięcy zimowych, wycinką drzew w okresie dozwolonym prawem, a od wczesnej wiosny przycinaniem roślin po zimie. W tym czasie mamy również możliwość usunięcia wszystkich materiałów organicznych i nieorganicznych zalegających na Państwa działce, gdyż dysponujemy odpowiednim sprzętem. Dodatkowo, możemy przygotować ogródki warzywne, zielniki i sady do okresu zimowego, a na wiosnę m.in. usunąć pozostałości organiczne po poprzednim sezonie, zaorać, lub przekopać działkę i przygotować ją podsiew lub posadzenie roślin. W sezonie wiosenno-letnim oferujemy możliwość odchwaszczenia warzywniaków, malinowych chruśniaków czy zielników mechanicznie lub chemicznie.

PIELĘGNACJA OGRODÓW ŚWIDNICA

Pielęgnacja ogrodów w Świdnicy i okolicach ma w ofercie również wycinkę drzew oraz obowiązkowe nasadzenia kompensacyjne. Od listopada do lutego oferujemy Państwu kompleksowe usługi usuwania drzew. A drzewa i krzewy pochodzące z naszej szkółki stanowią doskonały materiał do nasadzeń kompensacyjnych w okresie od wiosny do jesieni.

Projektowanie stron internetowych - sitepromotor    Zaloguj się