501 321 294 |

PIELĘGNACJA OGRODÓW Wrocław

pielęgnacja ogrodów Świdnicy

Aby Państwa ogród pozostawał piękny oraz funkcjonalny przez wiele lat, wymagać on będzie umiejętnej pielęgnacji. Niestety nie każdy posiada czas oraz odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby się temu poświęcić. Wtedy to my przychodzimy Państwu z pomocą doraźnej lub stałej pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu i okolicach zarówno tych nowozakładanych jak i starszych wymagających renowacji.

Nasze prace pielęgnacyjne obejmują:

 • pielęgnację murawy: koszenie, nawożenie, odchwaszczanie, aeracja i wertykulacja trawnika
 • odchwaszczanie miejsc wokół drzew i krzewów oraz rabat
 • opryski ochronne oraz zabiegi zwalczające szkodniki i grzyby
 • cięcia pielęgnacyjne, zarówno te formujące, jak i korygujące wygląd drzew i krzewów
 • kompleksowe nawożenie roślin
 • przegląd systemów nawadniania oraz systemów oświetlenia ogrodu
 • całoroczne prace porządkowe, sprzątanie, grabienie liści, wywóz odpadów
 • zakładanie i pielenie ogrodów warzywnych
 • profesjonalne usługi w zakresie pielęgnacji i ochrony drzew, krzewów i trawnika
 • wycinka drzew i nasadzenia kompensacyjne
 • niwelacja i plantowanie terenu
 • przygotowanie ogrodów do zimy

PIELĘGNACJA OGRODÓW WROCŁAW

REWITALIZACJA ISTNIEJĄCEGO OGRODU

STARE OGRODY CZĘSTO MAJĄ NIEDOCENIONY POTENCJAŁ

Rewitalizacja ogrodówJeśli mają Państwo ogród, który jest zaniedbany, lub dostali go Państwo takim po poprzednich właścicielach, a tym samym marzą Państwo o odnowionym, pięknym ogrodzie, który będzie zachęcał do stałego w nim przebywania, to my służymy tutaj Państwu pomocą.

W trakcie jednorazowej wizyty będziemy mogli ocenić, co należy wykonać, aby Państwa ogród nabrał ponownie wigoru i stał się świetnym miejscem do spędzania w nim wolnego czasu. Bardzo często wystarczą jedynie zabiegi rewitalizacyjne, bez konieczności zakładania ogrodu od nowa, co z pewnością jest o wiele bardziej kosztowne.

Do rewitalizacji ogrodów zalicza się głównie oczyszczenie go z chwastów, starych, obumarłych roślin, przycięcie drzew i krzewów, odnowa trawnika a czasem także dosadzenie nowych roślin. W ramach takich prac pojawia się często możliwość zmiany układu ścieżek ogrodowych lub odnowienia tych już istniejących, renowacja małej architektury ogrodowej, zmiana układu rabat, dosypanie żwiru, kamieni lub kory do istniejących klombów.

W ramach pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu i okolicach oferujemy również koszenie, nawożenie oraz pielęgnację trawnika. Murawa może wyglądać atrakcyjnie tylko wtedy, gdy będzie zadbana. Koszenie trawnika należy do podstawowych czynności, którą należy wykonywać regularnie. W okresie kwiecień - wrzesień konieczne jest koszenie trawy raz na tydzień lub częściej w zależności od przeznaczenia murawy, zwłaszcza, gdy na zmianę mamy piękną, słoneczną pogodę i opady deszczu. Po takich opadach trawa rośnie na ogół bardzo szybko. Utrzymując odpowiednią wysokość trawy, nie dopuścimy do jej przerośnięcia. W taki sposób można będzie uzyskać przepiękny efekt dywanu z trawy à la trawnik angielski. Oferujemy Państwu zatem kompleksową pielęgnację murawy. Wykonujemy następujące usługi w tym zakresie: koszenie i nawożenie trawnika, wertykulacja i aeracja murawy. Są to niezbędne zabiegi, które gwarantują uzyskanie ładnego, gęstego i dobrze wybarwionego trawnika.

PIELĘGNACJA OGRODÓW WROCŁAW

Do pielęgnacji ogrodów we Wrocławiu i okolicach należy także sprzątanie terenów zielonych. W okresie późnojesienno-zimowym możemy Państwu zaoferować usługi sprzątania i porządkowania działek, ogrodów oraz wszelkich terenów zieleni. Na takie prace składają się usuwanie liści z trawnika i ich utylizacja lub kompostowanie, przygotowanie murawy do okresu zimowego, wycinka drzew zimą i wczesną wiosną, a od połowy marca przycinanie drzew i krzewów po zimie. Posiadamy również możliwość usunięcia wszystkich materiałów organicznych, jak i nieorganicznych z Państwa działki, gdyż dysponujemy odpowiednim sprzętem. Dodatkowo przygotowujemy warzywniaki, zielniki i chruśniaki do zimy i wiosny, poprzez m.in. usunięcie pozostałości organicznej po sezonie, przeoranie, lub przekopanie terenu, a wiosną przygotowanie działki pod wysiew nasion i wysadzenie rozsad. W sezonie wiosenno-letnim oferujemy możliwość odchwaszczania warzywniaków, chruśniaków i zielników ręcznie lub mechanicznie.

Pielęgnacja ogrodów we Wrocławiu i okolicach oferuje również wycinkę drzew, a w ich miejsce nasadzenia kompensacyjne. W okresie jesienno-zimowym oferujemy kompleksowe usługi usuwania drzew. W przypadku nasadzeń kompensacyjnych mamy do dyspozycji niezbędny materiał pochodzący z naszej szkółki drzew i krzewów ozdobnych i użytkowych.

Projektowanie stron internetowych - sitepromotor    Zaloguj się