501 321 294 |

ZAKŁADANIE OGRODÓW DZIERŻONIÓW

Zakładanie ogrodów DzierżoniówPraca nad projektem to najważniejszy i zarówno najbardziej czasochłonny element przy zakładaniu ogrodu w Dzierżoniowie i okolicach. Tak jak w przypadku budowy domu, dobry projekt zagospodarowania przestrzeni krajobrazu pod ogród jest kluczowy do spełnienia marzeń jego właściciela. Jeśli myślimy o założeniu ogrodu na wiele lat, wtedy ważne jest, aby każdy etap jego budowy był ściśle przestrzegany. W ten sposób krajobraz nas otaczający będzie nie tylko tym przez nas wymarzonym, ale również funkcjonalnym.

Prawidłowy plan założenia ogrodu obejmuje:

  1. Spotkanie na miejscu zamierzonego ogrodu

To idealny moment na opowiedzenie nam o Państwa marzeniach dotyczących aranżacji ogrodu, o Państwa upodobaniach, ale równie ważnych wymaganiach, jakie powinien on spełniać (np. czy będzie to tylko miejsce na odpoczynek, czy może też planują Państwo założenie warzywniaka, zielnika, sadu, czy też malinowego chruśniaka). Podczas takiego spotkania doradzamy Państwu jak zagospodarować naturalne położenie Państwa działki (np. spadki terenu, nasłonecznienie, dobranie odpowiedniej szaty roślinnej). Wtedy też przedstawiamy warunki umowy dotyczącej wykonania projektu.

  1. Pomiary działki

Jeśli zdecydują się Państwo na nasze wstępne warunki umowy, wtedy przystępujemy do dokładnych pomiarów Państwa terenu, tworząc dokumentację działki wraz ze zdjęciami. Oceniamy roślinność znajdującą sie w okolicy lub na sąsiadujących działkach. Przeprowadzamy analizę podłoża oraz mikroklimat panujący na danym terenie. Czynności te są niezbędne przy doborze roślin oraz zaplanowaniu ich rozmieszczenia.

  1. Zakładanie ogrodu w Dzierżoniowie i okolicach

To już kolejne spotkanie z Państwem, na którym przedstawiamy koncepcję ogrodu. Ten proces może trwać nawet kilka tygodni, gdyż muszą sie Państwo zastanowić nad przedstawioną propozycją. Wtedy też wnoszą Państwo wszelkie uwagi i sugestie dotyczące koncepcji.

  1. Przygotowanie projektu zakładania ogrodu w Dzierżoniowie i okolicach

projektowanie ogrodów Dzierżoniów

 

Projekt Państwa wymarzonego ogrodu tworzymy w oparciu o ostatecznie wybraną przez Państwa wersję jego koncepcji, uwzględniając wszelkie uwagi oraz życzenia omówione na poprzednich spotkaniach. W tym też czasie dopracowujemy wszelkie niuanse i szczegóły. Projekt przygotowujemy w całości, ale oprócz tego przygotowujemy dla Państwa mniejsze projekty dotyczące samego ukształtowania terenu, rozmieszczenia nasadzeń i trawników, ścieżek i dróg w ogrodzie, a także elementów małej architektury ogrodowej. Do takiego projektu dołączamy również opisy zagospodarowania terenu oraz planowanych prac, listę roślin wraz z ich charakterystyką i sposobami pielęgnacji. Jesteśmy bardzo uważni przy doborze roślin. Nasze rośliny są szkółkowane u nas na miejscu, a więc towar nasadzeniowy jest sprawdzony i gwarantujemy jego trwałość. Na tym etapie przygotowujemy kosztorys, czyli naszą pełną ofertę za wykonanie wszystkich powyższych prac. Na Państwa życzenie przygotowujemy wizualizacje wybranych miejsc w postaci kolorowych szkiców lub obrazów medialnych. Czas przygotowania Państwa projektu wynosi do 4 tygodni.

 

 

ZAKŁADANIE OGRODU - SZCZEGÓŁY

W ramach zakładania ogrodu w Dzierżoniowie i okolicach oferujemy Państwu pełen wachlarz usług związanych z jego aranżacją. Pierwszym etapem realizacji jest sporządzenie i zaakceptowanie kosztorysu na podstawie wcześniej wybranego i dopracowanego projektu ogrodu. Następnie ustalamy harmonogram prac tak, aby przebiegały one sprawnie i bez zbędnych opóźnień. Wtedy też podpisujemy umowę na realizację prac. Nie pozostaje już wtedy nic, jak tylko przystąpić do zakładania ogrodu.

Nasze oferta przy zakładaniu ogrodu w Dzierżoniowie i okolicach obejmuje:

  • prace ziemne związane ze zniwelowaniem nierówności terenu, nawiezieniem dodatkowej warstwy humusu itp.
  • prace brukarskie i instalacyjne, a więc wykonanie ścieżek, krawężników, murków, zainstalowanie systemów nawadniających oraz elementów oświetlenia ogrodu
  • budowa elementów małej ogrodowej architektury, np. pergoli, altan, schodków, oczek wodnych
  • sadzenie i przesadzanie dużych oraz małych roślin

 

 

Projektowanie stron internetowych - sitepromotor    Zaloguj się