501 321 294 |

Tajemnica wymarzonego ogrodu tkwi w jego najmniejszych szczegółach.

W związku z tym na każdym etapie tworzenia ogrodu należy dobrze przemyśleć układ drzew i krzewów, a także rozmieszczenie małej architektury ogrodowej. Rozumiemy, że nie każdy może mieć czas i doświadczenie, aby się tym zająć. W takiej sytuacji wystarczy poprosić o naszą pomoc, a my już zadbamy o wszystko wedle Państwa życzenia.

Na naszych stronach prezentujemy Państwu szczegółowo dobraną ofertę zakładania ogrodów we Wrocławiu i okolicach obejmującą również wszelkie aspekty związane z ich pielęgnacją.

ZAKŁADANIE OGRODÓW WROCŁAW

Projekt wymarzonego ogrodu to najbardziej czasochłonny, ale też i najistotniejszy element pracy przy aranżacji terenów zielonych we Wrocławiu i okolicach. Tak samo jak podczas budowy domu, dobry projekt ogrodu jest ważny do spełnienia marzeń jego właściciela. Jeśli myślicie Państwo o założeniu ogrodu na wiele lat, wtedy istotnym jest, aby na każdym etapie jego budowy uzgodniony projekt był ściśle przestrzegany. W ten właśnie sposób krajobraz Państwa otaczający będzie nie tylko takim, jaki Państwo sobie wymarzyli, ale również będzie on funkcjonalny.

ZAKŁADANIE OGRODÓW WROCŁAW

Prawidłowy plan założenia ogrodu obejmuje:

  1. Spotkanie z klientem na miejscu zamierzonego ogrodu

Na takim spotkaniu mogą nam Państwo opowiedzieć o swoich marzeniach dotyczących aranżacji ogrodu, o upodobaniach, ale także o wymaganiach, jakie powinien spełniać Państwa ogród (np. czy będzie on jedynie miejsce odpoczynku, czy może mają też Państwo w planach założenie warzywniaka, albo sadu). Podczas pierwszego spotkania doradzamy Państwu jak zagospodarować naturalne położenie Państwa posesji (np. spadki terenu, nasłonecznienie, dobranie odpowiedniej roślinności). Przedstawiamy również Państwu warunki umowy dotyczącej wykonania projektu.

  1. Pomiary ogrodu

Jeśli przystaną Państwo na nasze warunki umowy, wtedy przystępujemy do dokładnych pomiarów Państwa ogrodu, tworząc dokumentację terenu. W ocenie tej bierzemy pod uwagę roślinność znajdującą się w okolicy ogrodu lub na sąsiadujących posesjach. Przeprowadzamy analizę gleby oraz mikroklimat panujący w danej lokalizacji. Jest to niezbędne przy doborze roślin oraz zaplanowaniu ich rozsadzenia.

  1. Zakładanie ogrodu we Wrocławiu i okolicach

To już kolejne spotkanie z Państwem. Wtedy też przedstawiamy ogólny zarys ogrodu. Może to trwać nawet kilka tygodni, gdyż muszą sie Państwo zastanowić nad przedstawioną propozycją. W tym czasie wnoszą też Państwo wszelkie uwagi i sugestie dotyczące przedstawionej propozycji.

  1. Przygotowanie projektu zakładania ogrodu we Wrocławiu i okolicach

Projekt Państwa ogrodu jest tworzony w oparciu o ostatecznie wybraną przez Państwa wersję jego koncepcji, biorąc pod uwagę wszystkie życzenia oraz uwagi wniesione na poprzednich spotkaniach. Wtedy też dopracowujemy wszelkie niuanse i szczegóły. Projekt przygotowywany jest w całości, ale ponadto przygotowujemy dla Państwa pomniejsze projekty odnoszące się do ukształtowania terenu Państwa działki, rozmieszczenia nasadzeń oraz trawników, wytyczenia ścieżek i dróg w ogrodzie, a także elementów małej architektury ogrodowej, jeśli taka jest w planach. Do projektu dołączamy także opisy zagospodarowania terenu oraz planowanych prac, listę drzew i krzewów wraz z ich charakterystyką i sposobami najlepszej pielęgnacji. Bardzo uważamy przy doborze roślin, które szkółkowane są u nas w Mościsku, a więc towar nasadzeniowy jest sprawdzony, a my gwarantujemy jego trwałość. Na tym etapie przygotowujemy także kosztorys, czyli naszą pełną ofertę za wykonanie wszystkich prac. Na życzenie przygotować możemy również wizualizację wybranych miejsc w postaci kolorowych szkiców lub obrazów medialnych. Czas przygotowania Państwa projektu wynosi do 1 miesiąca.

ZAKŁADANIE OGRODÓW WROCŁAW

ZAKŁADANIE OGRODU - SZCZEGÓŁY

W ramach zakładania ogrodu we Wrocławiu i okolicach oferujemy Państwu pełen zakres usług. Pierwszym etapem realizacji jest przygotowanie przez nas i zaakceptowanie przez Państwa kosztorysu na podstawie wcześniej wybranego i szczegółowo dopracowanego projektu ogrodu. W dalszej kolejności ustalamy harmonogram prac ogrodowych tak, aby przebiegały one sprawnie i bez opóźnień. Na takich spotkaniu podpisujemy też umowę na realizację uzgodnionych prac.

Nasze oferta przy zakładaniu ogrodu we Wrocławiu i okolicach obejmuje:

  • prace ziemne związane ze wyrównaniem terenu, nawiezieniem dodatkowej warstwy ziemi itp.
  • prace brukarskie oraz instalacyjne, a więc wykonanie krawężników, murków, ścieżek, zainstalowanie systemów nawadniania oraz elementów oświetlenia ogrodu, jeśli takie są przewidziane w projekcie
  • budowa elementów małej ogrodowej architektury, np. altan, schodków, oczek wodnych czy pergoli
  • nasadzanie dużych oraz małych roślin

 

Projektowanie stron internetowych - sitepromotor    Zaloguj się